Sala szkoleniowo - konferencyjna nad morzem w okolicy Ustki na ponad 600 osób - 146 obiektów konferencyjnych

www.konferencjesopot.com

Strona głównaStrona główna

Partner serwisu:salekonferencyjne.pl

 
Sala szkoleniowo - konferencyjna nad morzem w okolicy Ustki na ponad 600 osób

Sala szkoleniowo - konferencyjna nad morzem w okolicy Ustki na ponad 600 osób


Każda nadmorska miejscowość posiada swoje atuty i stara się przyciągnąć turystów, jednak wydaje się, że Ustka wygrywa w rankingu najchętniej odwiedzanych kurortów. Co roku wybierana jest na czołowe miejsca w rankingu najpiękniejszych plaż, co jest w pełni uzasadnione.

Historia tej nadmorskiej miejscowości sięga już czasów kamienia łupanego, co potwierdzają odkrycia archeologiczne. Okazuje się, że pierwszych osadników ujście Słupi przyciągało bogactwem ryb już w najdawniejszych czasach. Wraz z rozwojem technologii, kiedy powstawały pierwsze łodzie, z których korzystano podczas połowów, pojawiły się też pierwsze zabudowania. Badania historyków dowodzą, że był to bardzo ciekawy region, co jakiś czas archeolodzy potwierdzają kontakty ludności zamieszkującej tereny dzisiejszej Ustki z Etruskami, Gotami i Skandynawami. Był to prawdopodobnie ważny ośrodek handlowy w zamierzchłych czasach.

Pierwsze wzmianki o Ustce pojawiają się w XIV wieku, podczas prób zjednoczenia ziem polskich przez Władysława Łokietka, niestety kasztelania słupska podpisała układ z Brandenburgią, na mocy którego Polska na długie lata utraciła te tereny. Okolice Ustki i podległych słupskiej władzy włości, trafiły do Księstwa Zachodniopomorskiego. Późniejszy okres to panowanie państwa brandenbursko-pruskiego, a następnie wcielenie do Rzeszy. W granicach naszego kraju Ustka pojawiła się dopiero po zakończeniu II wojny światowej.

 ustka


Jako miejscowość letniskowo – uzdrowiskowa, Ustka zaczyna funkcjonować w XIX wieku, początkowo przybywają tu rodziny, później już zorganizowane grupy, dla których utworzono Promenadę spacerową i gabinety lecznicze. Największy rozwój Ustki, zapoczątkowało na pewno połączenie kolejowe, które powstało w 1878 roku. Od tego czasu liczbę letników można już było liczyć w tysiącach. Ludność niemiecka z Berlina, Saksonii i Śląska, regularnie odwiedzała Ustkę aż do 1945 roku. Od roku 1988 Ustka ma status uzdrowiska, a ciągły rozwój miasta możemy obserwować praktycznie co roku.

Polacy kochają polskie morze i uwielbiają wczasy spędzane na naszych piaszczystych plażach. Również w Ustce, co roku spotkać można tłumy turystów, nie tylko z kraju. Zawirowania polityczne na świecie i niepewna sytuacja w wielu egzotycznych krajach, na pewno w dużym stopniu przyczyniła się też do uatrakcyjnienia pobytu nad Bałtykiem. Jednak do Ustki i innych nadmorskich kurortów coraz tłumniej przybywają nie tylko turyści. Miasta otwierają się na coraz częściej odbywane spotkania firmowe, konferencyjne i szkolenia, które często odbywają się również poza sezonem wakacyjnym. Prawie każdy hotel posiada w swojej ofercie, również pakiety i rozwiązania dla gości biznesowych: https://katalogfirmy.com.pl/biznes/sale-konferencyjne-w-nowym-hotelu-nad-morzem/. Bardzo trudno znaleźć dzisiaj hotel na Pomorzu czy nawet w mniejszych miejscowościach bez takich usług. Jeszcze nie tak dawno, były to działania bardziej prestiżowe czy po prostu modne, dzisiaj jest to codzienność i wiele firm korzysta z tych rozwiązań.

Dlaczego właśnie nadmorskie miejscowości są tak atrakcyjne dla biznesu? Ponieważ często takie wyjazdy firmowe są organizowane z myślą o pobycie kilkudniowym i zapewnienie uczestnikom atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu też ma duże znaczenie. Wiedzą o tym zarówno hotelarze jak i organizatorzy tego typu spotkań, wystarczy przejrzeć ile ofert hotelowych wiąże się z konferencjami: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,97060.html . To już nie jest trend, to dzisiaj norma, z którą liczą się właściciele ośrodków wypoczynkowych. Nowoczesne rozwiązania, często z dużym nakładem finansowym starają się przyciągnąć zarówno potężne korporacje jak i pojedynczych biznesmenów na kameralne spotkania z zachowaniem prywatności.

 konferencje ustka


Oczywiście dochodzą do tego jeszcze szeroko rozumiane spotkania integracyjne. Wielu właścicieli zakładów, szefów korporacyjnych czy zwykłych spółek wie, że tego typu spotkania potrafią znacznie podnieść wydajność pracowników. Uczestnicy integracyjnych spotkań zaczynają lepiej się rozumieć, poprawiają swoje relacje i potrafią lepiej pracować w zespołach, co ma duży wpływ na funkcjonowanie całego zespołu, a o to właśnie chodzi kierownikom czy właścicielom firm.

Zupełnie inaczej odbierany jest taki wyjazd służbowy, nawet bardzo krótki, ale w atrakcyjnej okolicy lub po prostu poza miejscem zamieszkania. Ludzie potrafią wtedy z większym luzem spojrzeć na wiele spraw i czują się o wiele swobodniej. Można zatem wybrać zupełnie egzotyczne z punktu widzenia pracowników miejsce, lub najzwyczajniej inne miasto czy województwo. Spotkania tego typu odbywające się jesienią czy wczesną wiosną, są wysoko oceniane przez uczestników, ze względu na większą swobodę spowodowaną mniejszą liczbą turystów, a trzeba przyznać, że odpoczynek nad morzem nawet zimą jest pełen uroku i niesie ze sobą ciekawe wrażenia. Wydmy obsypane śniegiem, zamarznięte morze czy spacery po pustych plażach zapewnią niezapomniane wrażenia. Warto pomyśleć o organizacji takich wyjazdów wcześniej, bo coraz więcej firm ma podobne pomysły i może się okazać, że nawet poza sezonem niektóre obiekty są już oblegane.
Data publikacji: 02.03.2020

 
konferencje Sopot - 146 obiektów konferencyjnych

ul. Haffnera 59, Sopot

www.hotelhaffner.pl

Sal konferencyjnych:8

Miejsc noclegowych:200

Liczba miejsc w ustawieniu
Nazwa sali: Bankiet Szkoła Teatr Podkowa
Gdańsk Pokaż salę 60 90 120 52
Sopot Pokaż salę 48 72 90 40
Gdynia Pokaż salę 36 56 70 40
zobacz pozostałe sale Zobacz pozostałe sale

konferencje Sopot - obiekty w okolicy

ul. Grunwaldzka 7, Rumia, Gdynia

www.hotelfaltom.pl

Sal konferencyjnych:10

Miejsc noclegowych:230

Liczba miejsc w ustawieniu
Nazwa sali: Bankiet Szkoła Teatr Podkowa
Business Room Pokaż salę 10 10 10-
Salka VIP Pokaż salę 35 35 50-
Jastarnia Pokaż salę 20 12 20-
zobacz pozostałe sale Zobacz pozostałe sale

Szafarnia 10 Restaurant & Conferences

Gdańsk, ul. Szafarnia 10

Więcej

Hotel Villa Baltica ***

Sopot, ul. Emilii Plater 1

Więcej

Hotel Fahrenheit Gdańsk

Gdańsk, ul.Grodzka 19

Więcej

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO

Gdańsk, ul.Żaglowa 11

Więcej

Stadion Energa Gdańsk

Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Więcej

Hotel Logos

Gdańsk, ul. Jana Uphagena 28

Więcej

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do
Aktualnosci

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępny 1 obiekt pokaż

Polecamy obiektywoj. pomorskie

Hotel Haffner*****

Hotel Haffner*****

Sopot

Sal konferencyjnych8

Miejsc noclegowych200

więcej Zobacz więcej

Zobacz również